Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1369428
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 277 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Poniedziałek, 2019-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

„Miarka psychologii” I Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej


 

„Miarka psychologii”

I Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej

  W dniu 23.05.2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. K. Miarki w Mikołowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej „Miarka psychologii”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Młodzi adepci psychologii musieli wykazać się wiedzą z zakresu psychologii społecznej, a w szczególności znajomością tematu wpływu społecznego, komunikacji i negocjacji.

  Udział w konkursie stanowił dla młodzieży szansę na podjęcie dyskusji dotyczącej technik manipulacyjnych w handlu, biznesie czy reklamie, a jednocześnie wzbogacił wszystkich o praktyczną wiedzę, dzięki której świadomie można obronić się przed nieszczerymi intencjami innych ludzi. Dla niektórych uczniów konkurs stał się ważnym  czynnikiem utwierdzającym ich w wyborze dalszej drogi kształcenia.

  Na podium stanęły uczennice I LO: I miejsce – Katarzyna Nowak (kl. II c), II miejsce -  Tatiana Lisowska (kl II c),  III miejsce – Wiktoria Tatoj – tegoroczna maturzystka. Wyróżnienie natomiast otrzymała Natalia Szerszeń  z II LO im. rotmistrza W. Pileckiego w Mikołowie. Cenne  nagrody książkowe dla zwycięzców, wyróżnionych oraz wszystkich uczestników konkursu ufundowało Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwo „Charaktery”, zaś Starostwo Powiatowe w Mikołowie ofiarowało nagrody rzeczowe. 

  Wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i osobom, które wsparły to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy, mając nadzieje iż konkurs doczeka się kolejnych edycji.