Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1599804
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 157 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Wtorek, 2020-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Regionalna akademia obywatelska

 


 

  15 marca w ramach Europejskiego Roku Obywateli  Samorząd Uczniowski naszej Szkoły uczestniczył w I części projektu: „Regionalna Akademia Obywatelska” w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Projekt ma za zadanie pokazać młodzieży jak budować społeczeństwo obywatelskie i obejmuje kilka debat tematycznych: SAMORZĄD, KULTURA, EUROPA, WOLONTARIAT, EKOLOGIA; realizowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi z województwa śląskiego;

  Nasze liceum bierze udział w debatach z zakresu KULTURA. Pierwsze spotkanie poprowadzili przedstawiciele dwóch organizacji tj. Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z dialogiem międzynarodowym i międzykulturowym, drugą część  Stowarzyszenie Menadżerów Kultury, które zaprezentowało zasady prowadzenia projektów kulturalnych. Debata była również okazją do współpracy i spotkania rówieśników ze szkół ponadgimnazjalnych z całego Śląska.

  12 kwietnia będą również dwie organizacje: Pierwszy warsztat poświęcony będzie rewitalizacji i zagospodarowaniu obiektów/obszarów poprzemysłowych na cele kulturalne zaprezentuje Fundacja EKO ART. Silesia prowadząca Szyb Wilson w Katowicach oraz Europejskie Forum Studentów AEGEE – tematem będzie organizowany przez nich festiwal Absurdalia. Czekamy na następne debaty, więcej informacji i zdjęć:

http://www.facebook.com/pages/Regionalna-Akademia-Obywatelska/156407001176029