Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1603037
  • Do końca roku: 343 dni
  • Do wakacji: 155 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Czwartek, 2020-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Dzień Kariery

 


 

27 marca w I LO im. Karola Miarki w Mikołowie odbyła się konferencja: „Dobry wybór studiów to pewna przyszłość”.

  Wszyscy zaproszeni goście podkreślali  wartość studiowania, uczenia się oraz możliwości łączenia pasji z pracą, gościliśmy również młodych profesjonalistów - praktyków, którzy w życiu zawodowym z zaangażowaniem realizują swoje pasje. Prelegenci udowadniali maturzystom, jak ważny jest wybór studiów, a co za tym idzie wybór zawodu oraz ukazywali, że warto dobrze zastanowić się nad rodzajem studiów ale także nad perspektywą danego kierunku. 

  W konferencji uczestniczyli maturzyści oraz przewodniczący młodszych klas. Konferencję otwarła pani Dyrektor oraz wykład pana Dziekana A. Gortata (WST w Katowicach) pt.  „Stworzyć siebie. Twój wizerunek, Twoja marka, Twoja przyszłość". W części wykładowej młodzież wysłuchała również prelekcji: pani D. Hofman -  doktorantki nauk politycznych UŚ, działaczki i pasjonatki: „Kierunek studiów: własny. Specjalność: realizacja życiowych celów” oraz pani dr E. Janus - psychologa, socjologa, trenera biznesu i nauczyciela akademickiego WSZOP: Predyspozycje zawodowe a wybór drogi życiowej”. Następnie abiturienci mieli okazję zbadać swoje predyspozycje rozwiązując specjalny test.

  W międzyczasie uczniowie mogli uzyskać informacje na stoiskach śląskich uczelni wyższych, które chętnie przyjechały do naszego liceum. Po przerwie zaczęły się spotkania z profesjonalistami, którzy opowiadali nam o tajnikach, wadach i zaletach swoich zawodów: pogadanki z adwokatem, inżynierem i posłanką. Opowiadali oni o swoich decyzjach, o kolejnych krokach swojej ścieżki zawodowej. Miejmy nadzieję, że ten dzień choć w niewielkim stopniu przyczynił się do podjęcia tak ważnej decyzji jaką jest wybór studiów. Ponieważ nie ma złych kierunków studiów, tylko czasami maturzyści wybierają przypadkowo.