Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1602972
  • Do końca roku: 343 dni
  • Do wakacji: 155 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Czwartek, 2020-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Sharp Quills For Democracy and Young People


  W dniach 5-8 maja 2013 w miejscowości Caravaca w Hiszpanii odbyło się spotkanie w ramach projektu zatytułowanego “Sharp Quills For Democracy and Young People” zorganizowanego przez europejską Agencję Programu Młodzież w Działaniu. W spotkaniu uczestniczyło dwanaście osób z sześciu krajów: Hiszpanii, Bułgarii, Francji, Turcji, Polski i Włoch. Jednym z dwóch uczestników spotkania był nauczyciel naszej szkoły Pani Sonia Smorz. Głównym założeniem projektu jest promowanie aktywnych postaw obywatelskich i życia demokratycznego poprzez dyskusje, debaty, kreatywne pisanie i publikacje. Ma na celu zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu demokratycznym i promowanie obywatelstwa europejskiego oraz różnorodności kulturowej, przez kreatywną twórczość. 

 

  Projekt "Sharp Quills" opiera się na długoletniej tradycji, że pisanie jest naturalną formą ekspresji i skutecznym narzędziem wpływającym na nasz świat. Dlatego też w ramach projektu, w czerwcu odbędzie się kolejne spotkanie w Hiszpanii tym razem już w większym gronie, bo oprócz animatorów młodzieży uczestniczyć w nim będzie również sama młodzież. Spotkanie będzie miało formę warsztatów twórczych, w których młode osoby z różnych krajów będą mogły nauczyć się, w jaki sposób wykorzystać język i słowo pisane do wyrażania swoich poglądów, tak aby aktywnie zaistnieć na płaszczyźnie społecznej. 

 

  Kolejnym krokiem będzie realizowanie zadań na płaszczyźnie krajowej. Jesienią planowane jest zorganizowanie kilku spotkań młodzieży z naszego powiatu I aktywne włączenie większej ilości osób w ten projekt. Ostatnim etapem będzie spotkanie w Avignon we Francji w lutym 2014, gdzie zostaną przedstawione wyniki działań. Planowane są publikacje najciekawszych tekstów powstałych w czasie warsztatów i spotkań.