Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1599830
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 157 dni

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki

ul. Żwirki i Wigury 25, 43-190 Mikołów, Tel: (32) 226 26 17

 

Kalendarium

Wtorek, 2020-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Rok szkolny 2016-2017

Artykuły

VI Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO im. K. Miarki w Mikołowie

2016-10-27

 

  25.10.2016 r. na hali sportowej mikołowskiego MOSiR-u odbył się VI Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO im. K. Miarki w Mikołowie w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Wzięły w nim udział reprezentacje następujących szkół:  Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika z Łazisk Górnych, Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich z Mikołowa, Gimnazjum nr 19 im. H. Sławika z Katowic, II LO im. rotmistrza W. Pileckiego z Mikołowa, III LO im. Z. Herberta z Żor, I LO im. K. Miarki z Mikołowa.

  Zawody rozgrywane były w dwóch grupach; gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej systemem każdy z każdym.
Wyniki – gimnazja: 1 miejsce Gimnazjum nr 1 w Mikołowie, 2 miejsce Gimnazjum nr 19 w Katowicach, 3 miejsce Gimnazjum nr 1 w Łaziskach Górnych. W grupie szkół ponadgimnazjalnych: 1 miejsce I LO Mikołów, 2 miejsce III LO Żory, 3 miejsce II LO Mikolów

  Skład drużyny MIARKI: Pilarska Agnieszka, Klosa Oriana, Klimczyk Katarzyna, Karbowska Agata, Błasiak Maria, Ficoń Martyna, Okumska Marta, Michalska Zuzanna, Pochylczuk Maria, Weronika Konarska.

  Wszystkim uczestniczkom i ich opiekunom dziękujemy za udział w turnieju, zwycięzcom gratulujemy i … do zobaczenia za rok 

Fotorelacja

 


 

Czytaj więcej o: VI Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO im. K. Miarki w Mikołowie

Dzień Edukacji Narodowej

2016-10-18

 

  13 października w auli szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie czynnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych naszej szkoły, zorganizowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny na poważnie i na wesoło przygotowali uczniowie – było trochę lirycznie, trochę wokalnie i instrumentalnie. Nauczyciele dali się nawet porwać do wspólnego karaoke J Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym pracownikom nagrody, a Samorząd Uczniowski – kwiaty. Była to też okazja do rozmów i wspomnień. Jeszcze raz dziękujemy Dyrekcji za zapewnienie poczęstunku, a Samorządowi Uczniowskiemu i wszystkim artystom za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

 

Beata Ryborz i Urszula Dana

Zapraszamy do naszej fotorelacji


 

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Wirtualny spacer po szkole

2016-10-17

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego wirtualnego spaceru po szkole pod adresem: http://pajorama.eu/Mikolow/LO/Miarka.html 


 

Czytaj więcej o: Wirtualny spacer po szkole

Wykład z informatyki - Czy każdy może być programistą

2016-10-17

 

  W dniu dzisiejszym odbył się wykład dla klasy II C oraz III C. Wykład rozpoczyna roczny cykl wykładów z informatyki. Wykład został podzielony na dwie części. Pierwsza część dotyczyła sensu uczenia się programowania z punktu widzenia postępu technologicznego. Pan Daniel Opic ze szkoły programowania GeekFactory w bardzo mocny sposób nakreślił jak ważna jest to kompetencja informatyczna w dobie społeczeństwa wiedzy.  Pytanie i zarazem odpowiedź czy każdy może zostać programistą myślę że zostało w sposób praktyczny wyjaśnione i zrozumiane przez naszą młodzież.

  Druga część dotyczyła właściwego pisania CV oraz na jakie elementy należy zwrócić uwagę aby już na starcie drogi zawodowej nie popełniać rażących błędów. Panie z firmy Cyclad zajmującej się rekrutowaniem informatyków w sposób czytelny i praktyczny przedstawiły główne elementy właściwego CV.   

 


 

Czytaj więcej o: Wykład z informatyki - Czy każdy może być programistą

Wycieczka na Dolny Śląsk

2016-10-17
Powiększ zdjęcie

 

W dniach 10-11 października klasa 3b uczestniczyła w wycieczce na Dolny Śląsk. W pierwszym dniu odwiedziliśmy sztolnie Włodarz, stanowiące największą część niemieckiego kompleksu Riese i zwiedziliśmy wrocławską starówkę. Następnego dnia naszym celem było wrocławskie ZOO z Afrykarium oraz Hydropolis. 

Czytaj więcej o: Wycieczka na Dolny Śląsk